czwartek, 24 stycznia 2013

Ellen Cousland

Moim celem nie jest władza, nie zależy mi na chwale, którą mogą mi przypisywać. Moim celem jest znalezienie szczęścia, a droga do niego wiedzie wprost do arcydemona.

Ellen jest najmłodszym dzieckiem Bryce’a i Eleonory Cousland, ich ukochaną córeczką oraz oczkiem w głowie swego ojca. Dorastała w kochającej rodzinie wraz ze starszym bratem Fergusem. Otaczali ją tylko życzliwi ludzie, pobierała nauki u starego mędrca Aldousa, opiekowała się nią zrzędliwa Niania, a oparcia udzielał jej energiczny młodzieniec imieniem Gilmore.
W wieku dwunastu lat pod jej opiekę trafił ogar bojowy rasy mabari, którego nazwała Shegar. Stał się jej najbliższym przyjacielem i sprawił, że zaczęła się fascynować sztuką walki. Lekcji, kiedy skończyła trzynasty rok życia, udzielał jej dowódca straży Wysokoża, sir Gilmore. Na swą profesję wybrała broń białą – dwa sztylety.
W jej szesnastą wiosnę rozpoczęły się dość spore problemy z potencjalnymi kandydatami na mężów. Zainteresowali się nią z powodu ślubu jej brata z brzemienną Orianą, kiedy to Eleonora zdecydowała, że czas znaleźć męża również dla córki. Na szczęście Ellen sprawnie radziła sobie ze wszystkimi pretendentami do jej ręki, nie będąc zainteresowaną młodzieńcami – do tej pory panowie byli dla niej tylko przyjaciółmi lub rodziną i na tym jej świat się kończył.
Cztery lata później kraj obiegła nowina o mobilizacji króla Cailana, a Bryce, jako teyrn Wysokoża, zaofiarował swe siły do walki z mrocznymi pomiotami. Z powodu komplikacji Bryce i jego przyjaciel Rendon Howe mieli wyruszyć następnego dnia rano, zaraz po wojsku, podczas gdy Ellen przypadło zadanie władania teyrnirem.
Tej samej nocy zamek został zaatakowany przez ludzi Howe’a, a z krwawej masakry rodu zdołała ujść z życiem tylko Ellen i Shegar przy pomocy Duncana, Szarego Strażnika. W zamian za przysługę konający Bryce zgodził się oddać córkę do Szarej Straży. Dziewczyna wyruszyła do Ostagaru.
Podczas bitwy jej i Alistairowi, drugiemu Strażnikowi, udało się ujść z życiem dzięki interwencji tajemniczej Wiedźmy z Głuszy. Uzbrojeni tylko w niezłomną wolę oraz starożytne traktaty, wyruszyli w ogarnięty chaosem Ferelden, chcąc uratować ojczyznę przed rosnącą w siłę Plagą.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz