czwartek, 24 stycznia 2013

Loghain mac Tir

Wojna jest okrutna. Wie to każdy, kto walczył u boku Marica. Nie ma w niej niewinnych, tylko żywi i umarli i różne stopnie winy, która ciąży na każdym.

Loghain urodził się jako syn rolnika w czasie, gdy jego kraj był pod obcą okupacją. Jako młody chłopak wstąpił do ruchu oporu, gdzie szybko ujawnił się jego geniusz taktyczny. Zaprzyjaźnił się z księciem Marikiem, ostatnim prawowitym dziedzicem tronu, i razem poprowadzili rebeliantów do zwycięstwa nad wojskami Orlais. Maric nadał przyjacielowi tytuł szlachecki, a obecnie Loghain jest bardziej symbolem niźli człowiekiem: stanowi uosobienie fereldeńskich ideałów ciężkiej pracy i niezależności.
Podczas bitwy pod Ostagarem uciekł z pola walki, zostawiając króla Cailana i Szarych Strażników na pewną śmierć.
Następnie, powróciwszy do Denerim, ogłosił się regentem swej córki, królowej Anory, żądając poparcia Fereldenu w walce z pomiotami – co bardzo wzburzyło wielu bannów.
Jego działania doprowadziły do wybuchu wojny domowej. Poplecznicy Loghaina nagle zaczęli walczyć z sąsiadami, którzy obwiniali go za śmierć króla, a także tymi, którzy po prostu chcieli skorzystać z pustki na szczytach władzy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz