czwartek, 24 stycznia 2013

Ostagar

Forteca Ostagar, najdalszy punkt, do którego Imperium Tevinter dotarło na ziemiach barbarzyńców, należała niegdyś do najważniejszych punktów obronnych na południe od Morza Przebudzonych. Stała ona na skraju Głuszy Korcari, jej zadaniem było ostrzeganie przed inwazją dzikusów znanych dziś pod mianem Chasyndów. Ponieważ twierdza ta położona jest w przełęczy, zagradza drogę do żyznych nizin na północy i z racji warunków terenowych była dla dzikusów wyjątkowo trudna do zaatakowania.
Jak większość imperialnych majątków na południu, twierdzę Ostagar opuszczono po upadku Tevinteru w czasach pierwszej Plagi. Następnie splądrowali ją barbarzyńcy, a gdy po utworzeniu współczesnego Fereldenu zagrożenie ze strony Chasyndów zmalało, ostatecznie popadła w ruinę.
Forteca ta nie jest zajmowana od czterech wieków, choć nadal stoi większość murów – jak również wysoka Wieża Ishal, nazwana na cześć archonta, który zlecił jej budowę. Ostagar nadal pozostaje świadectwem magicznej potęgi Imperium, które go zbudowało.

— fragment księgi Ferelden: folklor i historia, pióra siostry Petryny, uczonej Zakonu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz