czwartek, 24 stycznia 2013

Wynne

Jak najbardziej wolno rozmyślać o wszelkich niegodziwościach, jakie chce się zadać wrogom, lecz wypowiadanie ich… Cóż, to nie przystoi kobiecie.

Talent Wynne ujawnił się dość wcześnie, szczególnie w kwestii zdolności do magii leczniczej. Ona sama cieszyła się sympatią wszystkich mentorów i opinią szczególnie zdolnej adeptki. Nawet obserwujący ją templariusze nie przeczyli, że przedstawia sobą najlepsze, co Krąg może zaoferować. Była inteligentną młodą kobietą, obdarzoną spokojną pewnością ciebie i nadzwyczajną dorosłością.
Spędziła wiele lat jako mentorka nowych adeptów Kręgu, a inni wykładowcy darzyli ją takim zaufaniem, że zaproponowano jej pozycję następczyni Pierwszego Zaklinacza Irvinga. Wynne odmówiła, tłumacząc się brakiem chęci do pracy na wyższych szczeblach. Gdy do wieży dotarła wiadomość o mobilizacji króla Cailana, Wynne na ochotnika zgłosiła się do bitwy pod Ostagarem.
Dla Wynne oknem na świat i drogą do zrozumienia wszelkiej rzeczy pozostaje słowo drukowane. W głębi duszy Wynne jest uczoną, która wszystko, co zapisane zostanie na papierze, z definicji traktuje jak rzecz świętą.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz