czwartek, 24 stycznia 2013

Zevran Arainai

Kruki przesyłają pozdrowienia.

Między Imperium Tevinter, Rivain i Wolnymi Marchiami leży państwo znane jako Antiva. Choć ubogie we własne bogactwa naturalne, jego położenie czyni je centrum handlu w całej północy, a jego stolicę, miasto Antiva, najbogatszym miastem na świecie. Antiva praktycznie nie posiada armii – monarchia jest za słaba, by takową utrzymać. Większość Antivan nawet nie zna imienia obecnego króla, gdyż prawdziwa władza spoczywa w rękach tuzina kupieckich potentatów, z których każdy ma osobistą armię i nieustannie walczy z pozostałymi o wpływy.
Można by pomyśleć, że taka sytuacja czyni Antivę łakomym kąskiem dla najeźdźców, lecz nawet qunari zostawiają ją w spokoju z jednego powodu: bractwa Kruków.
Ta najskuteczniejsza, najstraszliwsza i najdroższa gildia skrytobójców ma siedzibę w Antivii i sama ich reputacja skutecznie broni jej granice.
Zevran był Krukiem wynajętym przez Loghaina. Jego ofiarami mieli paść Alistair oraz Ellen. Jednakże jedną nieudaną próbę później to on znalazł się na łasce swych niedoszłych ofiar.
Ci niespodziewanie okazali mu miłosierdzie, a w zamian Zevran przysiągł Strażnikom pomoc w wyprawie przeciwko Pladze.
Zevrana pociąga wszystko, co piękne i luksusowe – fakt niezbyt zaskakujący, biorąc pod uwagę, że jest Antivańskim Krukiem – ale jego uwielbienie może być bardziej romantyczne, niż sam gotów jest przyznać.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz